Zespół Szkół w Trębaczowie

Wicemistrzowie Powiatu w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców 2024

Dwie drużyny reprezentowały (19.01.2024) naszą szkołę w Mistrzostwach Gminy Perzów w Piłce Siatkowej. Graliśmy do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Chłopcy i dziewczęta po emocjonujących meczach siatkarskich zwyciężyli z Perzowem i awansowali do kolejnego etapu na szczeblu w powiecie kępińskim.

24 stycznia, w Szkole Podstawowej w Bralinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej Chłopców (rocznik 2009-2010). W zawodach brało udział 7 drużyn: SP nr1 Kępno, SP Słupia, SP Krążkowy, SP Rychtal, SP Trzcinica, SP Trębaczów i SP Bralin. Nasi chłopcy zwyciężyli grupę B z Kępnem (2:1) i ze Słupią (2:0). W finale ulegliśmy z Rychtalem, ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w turnieju powiatowym.

Następnego dnia 25.01 nasze starsze dziewczęta reprezentowały Gminę Perzów w Mistrzostwach Powiatu w Bralinie. Tego dnia stawiło się 7 zespołów: SP Myjomice, SP Donaborów, SP Krążkowy, SP Rychtal, SP Laski, SP Trębaczów i SP Bralin. Po kapitalnych zwycięstwach w eliminacyjnej grupie B z Myjomicami (2:1) i z Donaborowem (2:1) nasze zawodniczki zmierzyły się w finale z gospodarzami turnieju z Bralinem. Po zaciętej sportowej walce nasze uczennice wywalczyły 2 miejsce na podium.

Tegoroczne mistrzostwa powiatu były bardzo udane zarówno dla naszej ekipy dziewcząt jak i chłopców, wzbogaciliśmy się kolejnymi wysokimi osiągnięciami w sporcie oraz zdobyliśmy dwa srebrne puchary dla naszej szkoły.

Szkołę godnie reprezentowali

dziewczęta: Agata Klimpel, Marta Orłowska, Zuzanna Olech, Róża Woźniak, Olga Polishchuk, Virsaviia Bilenko

chłopcy: Oskar Radziewiński, Aleksander Sokalski, Artur Supianek, Dawid Brzeziński, Hubert Węglarz, Błażej Kos, Maciej Szymański, Wojciech Musiała, Andrzej Tatar

Trener: Przemek Tomaś