"Młodzież zapobiega pożarom"

Sukces naszych uczniów

w eliminacjach gminnych OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" w Perzowie

We wtorek 28 lutego 2017 roku o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie rozpoczęły się eliminacje gminne czterdziestej edycji Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Perzowie.

W kategorii szkół podstawowych Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Trębaczowie godnie reprezentowało pięć uczennic z klas piątej i szóstej. Konkurs składał się z dwóch etapów. Część pierwsza, pisemny test wyboru jednej prawidłowej odpowiedzi, nie sprawiła uczestnikom większych problemów. Każdy z nich rozwiązywał test przed upływem regulaminowego czasu.  Ponieważ poziom konkursu był bardzo wyrównany, do finału eliminacji, czyli etapu ustnych odpowiedzi, komisja zakwalifikowała cztery osoby z najwyższą liczbą punków. Tam uczniowie losowali numery pięciu pytań. Okazało się, że wcale nie było łatwo. Dzięki opanowaniu stresu i strachu dziewczyny popisały się zdobytą wiedzą. Punkty osiągnięte w obu etapach turnieju zostały zsumowane, co ostatecznie zmieniło klasyfikację uczestników po pierwszej części.

Przewodniczący Komisji, druh Marcin Brząkała, w obecności Wójta Gminy Perzów, Danuty Froń, ogłosił wyniki OTWP "Młodzież zapobiega pożarom". Wszystkie miejsca na podium zajęły uczennice z Trębaczowa: I miejsce Łucja Grzegorek (kl. 6), II miejsce Amelia Poręba (kl. 5), III miejsce Julia Grzegorek (kl.6). Wójt oraz członkowie komisji konkursowej wręczyli nagrody i dyplomy uczestnikom turnieju. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i gratulujemy im zwycięstwa! Łucji i Amelii życzymy powodzenia podczas reprezentowania gminy Perzów w eliminacjach powiatowych, które jeszcze w marcu, odbędą się na terenie gminy Baranów.  Czekamy na dalsze dobre wiadomości!

B. Grzegorek