"Z nami się nie boisz"

"Z nami się nie boisz" to zespół, składający się z trzech dziewczyn z drugiej klasy technikum reklamy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie, który postanowił, że będzie zwalczać lęki u dzieci za pomocą własnoręcznie wykonanych książek.

Historia Basi i Jasia pokazuje jak rodzeństwo razem stawia czoła nieprzyjemnym i strasznym sytuacjom oraz pokazuje dzieciom jak radzić sobie ze swoimi lękami. Druga część książki pomaga przy poznawaniu emocji przez maluchy. Uczestniczki projektu w ramach zajęć edukacyjnych odwiedziły naszą szkołę: klasę 0, I oraz grupy przedszkolne, w których w ramach zabawy przeczytały wiersze i przekazały nieodpłatnie swoje książki do szkolnej biblioteki. Dzieci mogły również liczyć na drobne upominki w postaci opasek na rękę.