Konkurs "Mistrz Recyklingu i Odzysku Południowej Wielkopolski"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez ZZO Olszowa w ramach realizacji przedsięwzięcia pod nazwą "Odpady segregujemy i w czystej gminie żyjemy".

Celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie zbiórki surowców wtórnych poprzez utrwalenie nawyku systematycznej zbiórki odpadów i segregacji, utrwalenie wiedzy o prawidłowym kwalifikowaniu odpadów do poszczególnych grup surowcowych oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach wykorzystania odpadów i sposobach przygotowania ich do przekazania do recyklingu. Uczniowie naszej szkoły zebrali 420 kilogramów makulatury. Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki bardzo dziękujemy. Za udział w konkursie otrzymaliśmy pojemnik na baterie i zgniatarkę do butelek.