Wigilie klasowe

"Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, jest taka moc, co smutek w radość przemienia, jest taka siła, co spełnia marzenia... To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia."

W piątek w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. Po obejrzeniu jasełek wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami, złożyli sobie życzenia i zaśpiewali kolędy. Pięknie nakryte stoły, pachnące potrawy wigilijne i dźwięk kolęd sprawiły, że czuć było magię zbliżających się świąt.

Uczniowie klasy siódmej i drugiej przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Klasowa Wigilia Bez Plastiku". Na tegorocznym spotkaniu wigilijnym zasiedli przy stole zastawionym bez plastikowych naczyń i sztućców. Głównym celem tej akcji jest ograniczanie ilości plastikowych odpadów. Im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń. W imieniu SU zachęcamy wszystkich w przyszłym roku do przyłączenia się do akcji. Pamiętajcie, mały gest, ale powtórzony przez wiele osób, ma wielkie znaczenie.