Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi.

21 listopada w naszej szkole królował kolor żółty - symbol radości i optymizmu. Idea świętowania dnia radości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1973 roku. W Polsce prekursorem tych obchodów stał się Wrocław. Obecnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 krajach. W naszej szkole każdy mógł się włączyć w obchody tego święta - wystarczyło się uśmiechnąć do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. Każdy też mógł napisać coś miłego dla swojej koleżanki, kolegi czy nauczyciela i umieścić liścik na "Drzewie Życzliwości". Dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Warto pamiętać, że proste znane wszystkim słowa: "Proszę", "Dziękuję", "Przepraszam" dają wiele powodów do radości i uśmiechu. Niech Dzień Życzliwości i Pozdrowień trwa cały rok. I pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.