Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci i dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

Uczniowie naszej szkoły też włączyli się w obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. UNICEF to organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci. Jej symbolem jest kolor niebieski, dlatego w poniedziałek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani na niebiesko lub z elementem niebieskiego. Wcześniej na lekcjach uczniowie poznali genezę tego ,,święta " oraz przypisane dzieciom prawa. Każda klasa wykonała plakat przedstawiający wybrane prawa dziecka, które zaprezentowała na apelu. Na podsumowanie wszyscy zaśpiewali piosenkę ,,Prawa dziecka".