11 Listopada - Święto Niepodległości

10 listopada Zespół Szkół w Trębaczowie dołączył do ogólnopolskiej akcji # Szkoła do Hymnu.

O godzinie 11.11 zebrani uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele zaśpiewali wspólnie ,, Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób cała społeczność szkolna rozpoczęła obchody 105.rocznicy odzyskania niepodległości. Grupa teatralna przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny ,, Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród". Przedstawiciele poszczególnych klas odczytali piękne życzenia dla Polski, które uczniowie przygotowali w ramach ogólnoszkolnej akcji SU ,, Szkolna Poczta Niepodległościowa". Uroczystą akademię zakończył piękny i wzruszający taniec pt.. ,,Barwy mojej Ojczyzny ".

Zgodnie z tradycją Wielkopolski wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki - rogale świętomarcińskie, które ufundowała Rada Rodziców.