Projekt „Trzymaj Formę” 2022/2023

W tym roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia. Jest to inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!"

Program ten współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem akcji było  promowanie zdrowego stylu życia, w szczególności  tematyki dotyczącej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, pogłębienie wiedzy uczniów o wartościach odżywczych żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.

W ramach profilaktyki zdrowotnej zostały zaplanowane i zrealizowane działania nakierowane na promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną. Uczniowie w ramach projektu mogli współorganizować formy aktywności zapobiegające wadom postawy, zawierające elementy rywalizacji. Ponadto aktywność fizyczna była promowana jako jedna z form spędzania wolnego czasu.
Naszą akcję w tym roku prowadzili uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami.