Dzień Ziemi

Dzień Ziemi corocznie odbywa się pod innym tematem przewodnim. Tegoroczne hasło brzmiało: "Zainwestuj w naszą planetę ". To ekologiczne święto przypomina o potrzebie ochrony naszej planety i uświadamia, że odpowiednie działania mogą przyczynić się do zmniejszania degradacji środowiska.

W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy 25 kwietnia. Tego dnia wszyscy uczniowie pracowali zgodnie z harmonogramem opracowanym przez SU. Każda klasa wykonała szereg zadań nawiązujących do głównego hasła i wcześniej wylosowanego koloru. Na zakończenie dnia odbył się apel, na którym poszczególne klasy zaprezentowały swoje prace. Po pokazie ECO MODY wszyscy udali się do klas na smaczne, zdrowe i kolorowe posiłki, które wcześniej przygotowali.

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas i prace związane z ochroną środowiska przyniosą wszystkim wiele korzyści. Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak JEJ zdrowie zależy od nas.

Dbajmy o naszą ZIEMIĘ, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni.