230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie uczcili biorąc udział w konkursie plastycznym.

Celem konkursu było:

1. Promowanie wiedzy w zakresie poznania ważnych wydarzeń z historii naszego kraju;

2. Kształtowanie poczucia wspólnoty narodowej i  popularyzacja wiedzy o polskiej fladze i polskich barwach narodowych wśród uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski;

3. Popularyzacja oryginalnej twórczości plastycznej dzieci, prezentującej postawy szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie, chęci ponoszenia za nią ofiar, przedkładania celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, gotowości do pracy dla jej dobra.

4. Kształtowanie postawy otwartości na drugiego człowieka i odpowiedzialności za wspólnoty, w których żyjemy i funkcjonujemy.