Wycieczka do Krakowa i Zakopanego 2019

Wycieczka do Krakowa i Zakopanego odbyła się w dniach 7-10 maja 2019r.

Zakopane2019

Podczas czterodniowego wyjazdu uczniowie klas IV-VIII zwiedzili najciekawsze miejsca w Krakowie, a także podziwiali panoramę Tatr Wysokich. W dawnej stolicy dzieci zwiedziły Rynek Główny, Sukiennice, Zamek Królewski, Katedrę na Wawelu oraz Collegium Maius - najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dużą atrakcją  dla dzieci był Dzwon Zygmunt na Wieży Zygmuntowskiej w katedrze wawelskiej.

W kolejnych dniach uczniowie rozpoczęli  zwiedzanie od Kaplicy na Jaszczurówce, następnie podziwiali panoramę Tatr Wysokich spacerując Doliną Strążyską, na której znajdują się dwa szałasy oraz olbrzymi głaz zwany Sfinksem, a także Wodospad Siklawica. Pogoda dopisała podczas wędrówki szlakiem zielonym na Polanę Rusinową znajdującą się między Gęsią Szyją o Gołym Wierchem, z której rozciąga się przepiękny widok na Tatry Wysokie. Wraz z przewodnikiem dotarli do Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach.

Jedną z atrakcji był wjazd kolejką linową na Gubałówkę i zwiedzanie tego popularnego wśród turystów wzniesienia. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwaną atrakcją był spływ Dunajcem, podczas którego flisacy opowiadali historie o regionie, legendy o Janosiku, a dzieci podziwiały widoki m.in. na Trzy Korony –najwyższy szczyt Pienin, Sokolicę  oraz zabytkowy Czerwony Klasztor.