Dzień Ziemi 2019

Dzień Ziemi w naszej szkole to równocześnie Dzień Samorządności Uczniowskiej. Tradycyjnie zajęcia przeprowadzili uczniowie najstarszej klasy pod opieką nauczycieli.

dzien_ziemi_2019

Uczniowie pracowali zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Samorząd Uczniowski.

Każdy Dzień Ziemi ma swoje wyjątkowe hasło. Za każdym razem odnosi się do zagadnienia związanego z ochroną przyrody i budowania proekologicznych postaw.

Hasło Dnia Ziemi 2019 roku brzmi-OCHRONA ZAGROŻONYCH GATUNKÓW.

Podczas zajęć klasy 0-VII przygotowały :

• plakaty zachęcające do ochrony środowiska,
  • informacje o zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt na poszczególnych kontynentach,
  • prace przestrzenne wykonane z surowców wtórnych (zagrożone zwierzęta i rośliny).

Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentowali podczas apelu. Była to kolejna pouczająca lekcja przyrody skłaniająca wszystkich do zastanowienia się nad losem planety, na której żyjemy.