Pasowanie na starszaka

PASOWANIE NA STARSZAKA

W dniu 02.10.2015 w oddziale przedszkolnym w Trębaczowie odbyła się uroczystość pasowania na starszaka  przedszkolaków najstarszej grupy.  Dzieci przedstwaiły część artystyczną na, którą złożyły się wiersze i piosenki

Przedszkolaki zaśpiewały między innymi piosenkę o krasnoludkach, pięknie inscenizowały ruchem utwór pt: „Chodź do mnie” i wesoło klaskały do słów piosenki „Przedszkolaczek”.

W trakcie uroczystości Pan Dyrektor Artur Tokarz przy pomocy symbolicznego ołówka pasował każdego przedszkolaka. Wychowawczyni grupy starszaków wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

W uroczystości wzięli udział rodzice starszaków, którzy wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zabawach znanych z dzieciństwa. Na koniec przedszkolaki z wielką radością uczyli rodziców współczesnej zabawy pt: „Głowa, ramiona, kolana, pięty”

Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców.