Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia to święto wolontariuszy i okazja, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby bezinteresownie zaangażowane w pracę na rzecz potrzebujących.

W obchody tego święta włącza się wiele organizacji na całym świecie.  W naszej szkole w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczniowie klasy VIII przygotowali gazetkę tematyczną poświęconą wolontariatowi. Wszyscy zainteresowani uczniowie mogli wylosować sentencję o dobroci, życzliwości i pomocy. Wolontariusze naszej szkoły na papierze odrysowali swoje dłonie , z których  zostało ułożone serce. Ten dzień to doskonały moment dla wolontariuszy, aby pochwalić się zrealizowanymi inicjatywami.  Dzięki pracy wolontariuszy udało się zakupić defibrylator firmy Philips. Użycie tego sprzętu w pierwszych minutach zatrzymania krążenia,  niemal gwarantuje skuteczność resuscytacji.  Dzisiaj już wiemy, że w najbliższym czasie zostanie zakupiona i  zamontowana szafka ścienna na defibrylator. Dziękujemy wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom za zaangażowanie. Zachęcamy do działania tych, którzy na razie tylko się przyglądają. Życzymy, aby dobro do Was  wracało.