Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

dzien_niepodleg_2017

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem pani Doroty Więckowskiej przypomnieli nam wydarzenia 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do dnia odzyskania niepodległości.

Następnie uczniowie klas V-VII udali się do Perzowa, aby uczestniczyć  w uroczystym apelu przy Urzędzie Gminy. Dyrektorzy szkół z terenu gminy wraz z uczniami złożyli kwiaty w miejscu pamięci, aby oddać hołd poległym bohaterom. Uroczystość wzbogaciły piosenki patriotyczne w wykonaniu uczniów z poszczególnych szkół.