Finał Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018

Dnia 27.10.2017r. w Łęce Opatowskiej odbył się Finał Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców (rocznik 2002, 2003, 2004) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018.

Tenis leka op 2017

Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn  (9 drużyn  chłopców i 10 drużyn dziewcząt):Dziewczęta – SP Mroczeń, SP nr1 Kępno, SP Trębaczów, SP Nowa Wieś Książęca, SP Bralin, Gimnazjum Perzów,  SP Opatów, SP Łęka Opatowska oraz dwie drużyny z gimnazjum w Opatowie. Chłopcy –SP Mroczeń, SP Bralin, SP Nowa Wieś Książęca, SP Świba, Gimnazjum Perzów, SP Opatów, SP Łęka Opatowska oraz dwie drużyny z gimnazjum w Opatowie.

Rozgrywki były prowadzone systemem pucharowym, rozlosowano po dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym do dalszych rozgrywek wychodziły dwie drużyny z każdej grupy. Do półfinału awansowały: Grupa A dziewcząt – G. Perzów i SP Kępno nr 1, Grupa B dziewcząt – SP Mroczeń i SP Łęka Opatowska Grupa A chłopców – SP Mroczeń i G. Opatów I,  Grupa B chłopców – SP Bralin, G. Opatów II. W półfinale dziewcząt  zespół  z SP Łęka Opatowska pokonał G. Perzów a zespół z SP Mroczeń pokonał reprezentację z SP nr 1 Kępno. W meczu o III miejsce (G. Perzów - SP nr 1 Kępno) zwyciężyły dziewczęta z Perzowa (Aleksandra Skiba i Sandra Młot). W finale spotkały się drużyny z SP Łęka Opatowska i SP Mroczeń - zwyciężył zespół SP Łęka Opatowska. W półfinale chłopców ( SP Mroczeń – G. Opatów II) zwyciężyli  chłopcy z Mroczenia natomiast  zespół z Opatowa I  wygrał z reprezentacją z Bralina. W meczu o III miejsce zespół z Opatowa II pokonał reprezentację z Bralina. W finale spotkały się drużyny z Opatowa i Mroczenia, Mroczeń pokonał naszą reprezentację (3:1).

Pozostałe wyniki szkół Gminy Perzów:

Gimnazjum Perzów CH – 5 miejsce (Filip Makowczyński i Miłosz Kubik)

SP Trębaczów DZ – 5 miejsce (Weronika Szymczak i Hanna Bilicka)