List do Taty

LIST DO TATY to ogólnopolski konkurs dedykowany dzieciom i młodzieży w całym kraju. Organizatorem jest Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato Net.

Listdotaty2017

W IV edycji konkursu w powiatach; kępińskim, krotoszyńskim, ostrowskim i ostrzeszowskim wystartowało 70 uczniów. Wyróżniono 10 listów. W gronie laureatów znalazły się dwie osoby z naszej szkoły; Natalia Sibińska i Zofia Znaj – uczennice klasy VI.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 25 września w Ostrowie Wielkopolskim. Laureatki otrzymały gratulacje oraz upominki z rąk Senatora RP - pana Łukasza Mikołajczyka.

Ważne jest to, że listy te nie są chowane do szuflady. Ocenia je pod kątem psychologicznym sztab specjalistów, którzy analizują jakie problemy mogą występować w polskich rodzinach, na co zwrócić uwagę. Na podstawie listów tworzone są kampanie społeczne oraz akcje profilaktyczne wokół tematyki rodziny.