Dzie_edukacji_2017

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Ten wyjątkowy dzień dla polskiej edukacji ustanowiono 27 kwietnia 1972r. na mocy ustawy: Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą DZIEŃ NAUCZYCIELA, następnie w 1982r. zmieniono na DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773r. W naszej szkole, choć dzień później, święto edukacji obchodziliśmy bardzo uroczyście.

Tradycją naszej szkoły jest to, że w Święto Edukacji Narodowej uczniowie klasy zerowej i pierwszej składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej.

W tym wyjątkowym dniu nasze maluchy w strojach galowych, wyglądały bardzo uroczyście. Wychowawczynie klas, panie Beata Baura i Magdalena Grzunka, przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały się, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie odbyło się w obecności Sztandaru Szkoły. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych, które zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i wspólnym zdjęciem.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Tego dnia nie zabrakło  życzeń i serdeczności od strony rodziców i uczniów.