Powitanie wiosny

UCZNIOWIE I PRZEDSZKOLAKI ZESPOŁU SZKÓŁ W TRĘBACZOWIE WITAJĄ WIOSNĘ

W miniony poniedziałek uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki z oddziału przedszkolnego witały nadchodzącą wiosnę. Niezwykły dzień rozpoczął sie od wspólnego apelu na sali gimnastycznej, gdzie wszystkich przywitał Pan Dyrektor życząc udanej zabawy. Następnym punktem programu były wybory Mistera i Mis spośród osób, które przygotowały wiosenne przebrania i rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Tradycje Wielkanocne". Nagrody laureatom wręczyła Pani Dorota Więckowska i Pani Helena Kośkos - jury konkursowe.  Po apelu odbyło sie spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej w Trębaczowie zorganizowane przez Panią Beatę Baura. Przybyli strażacy na czele z Panem prezesem Grzegorzem Gandeckim, przedstawili dzieciom bardzo obrazowo wykorzystując profesjonalny sprzęt, sposoby udzielania pierwszej pomocy medycznej, przeprowadzili instruktaż montowania węży strażackich, a następnie zaprosili dzieci do oglądania wozu strażackiego. Ta niespodzianka przygotowana przez strażaków sprawiła dzieciom największą przyjemność. Na pożegnanie dzieci otrzymały od strażaków słodki upominek. Zwieńczeniem uroczystych obchodów Dnia Wiosny był przemarsz kolorowego dziecięcego korowodu z własnoręcznie wykonanymi marzannami przez wieś Trębaczów.