"Sprzątamy dla Polski" - sprzątamy dla siebie!

4 października - w dzień wspomnienia świętego Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, ekologów i ekologii - uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w akcji ,,Sprzątamy dla Polski ". Przedsięwzięcie to zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz m.in. Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Celem akcji jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Uczniowie chętnie zaangażowali się w porządkowanie terenów zielonych w pobliżu szkoły. Poprzez swoją pracę pokazali , że w swoich sercach mają dobro naszego środowiska. Udowodnili, że wspólnie działając na rzecz ludzi i przyrody mają wpływ na to, jaki świat zostawią.