Trębaczów czyta

7 czerwca o godzinie 10.00 we współpracy z Biblioteką Publiczną  w Perzowie dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”.

Tego dnia przybyli do nas zaproszeni goście: Pani Wójt Danuta Froń, Pani Sekretarz Weronika Urbańska, Pani Dyrektor Biblioteki Natalia Kowalczyk,  przedstawiciel GOK-u Pani Iwona Witczak, Pani Sołtys Cyryla Pietrus, Radni: Pani Krystyna Poręba i Pan  Andrzej Przybylski, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Mariusz Szymczak oraz Pan Rajmund Radajewski.

Głównym organizatorem była redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a w naszej szkole organizacją zajęli się biblioteka szkolna oraz Samorząd Uczniowski.

Głównym celem było budowanie pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcieliśmy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.

Akcja miała również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

W tym dniu obchodziliśmy  również Dzień Dziecka. Na uczniów czekały różne gry i zabawy sportowe,  zamek dmuchany oraz przygotowane smakołyki.