Zielona Szkoła

W dniach 10-12.05.2023r. uczniowie z naszej szkoły, w otoczonym lasami i jeziorami Ośrodku Kalina - Łasko koło Bierzwnika, spędzili wspaniale czas w ramach Zielonej Szkoły. Pogoda dopisała, atrakcji też nie zabrakło.

Na terenie ośrodka znajdują się  trzy profesjonalne trasy parku linowego o różnym stopniu trudności. Łączna długość tras to 340 metrów i 54 przeszkody. W parku linowym jest aż 9 zjazdów tyrolskich, z których najdłuższy to 80 metrów. Paintball laserowy był okazją do integracyjnej zabawy z komputerową analizą skuteczności strategii gry, celnych strzałów, aktywności zawodników. W pracowni ceramicznej odbyły się kompleksowe zajęcia z ceramiki: lepienie, szkliwienie. Zajęcia kulinarne wzbogaciły warsztaty praktyczne z pieczeniem ciastek. Wędkarstwo u chłopców i dziewcząt pozwoliło uczniom poznać tajniki łowienia ryb, a zamki dmuchane dodatkowo umiliły czas. Dyskoteka z instruktorkami tanecznymi była okazją do poznania nowych układów choreograficznych. Gra w ,,baloniadę” okazała się strzałem w dziesiątkę ( zadaniem graczy jest przerzucanie i podawanie przez siatkę balonu napełnionego wodą za pomocą ręcznika).

Ostatni dzień przeznaczony był na naukę pływania w kajakach dwójkowych oraz na rowerach wodnych.

Trzy dni to za mało, aby w pełni wykorzystać ekstremalnie szeroki wachlarz zajęć. Zachwyceni, cali i zdrowi  po trzech dniach uczniowie wrócili do szkoły dzieląc się wrażeniami z wyjazdu.