Projekt edukacyjny z wiedzy o społeczeństwie

W dniu 17 maja 2022 w Szkole Podstawowej w Trębaczowie odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów z Ośrodka Adopcyjnego „Przytul Pyska”.

W ramach projektu edukacyjnego z przedmiotu wiedza o społeczeństwie, uczniowie klasy ósmej we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu i Samorządem Uczniowskim, przygotowali apel.

W czasie uroczystości rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem „Mój przyjaciel pies”, zaprezentowano inscenizację  wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Dla młodszych uczniów zorganizowano spotkanie z psem Akselem, którego adoptowano ze schroniska.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Zebrane zabawki, koce, ręczniki, karma,  ubranka  oraz dochód ze sprzedaży słodkości na ten cel zostaną przekazane do schroniska.