Pierwszy Dzień Wiosny 2022

21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Trębaczowie powitali wiosnę – najbardziej optymistyczną i najpiękniejszą porę roku.

W kolorowych strojach, z uśmiechem na twarzy i w radosnym nastroju każda klasa przygotowała marzannę wykonaną z owoców, warzyw i słodkości oraz transparent z hasłem na powitanie wiosny. Swoje prace zaprezentowali na apelu, podczas którego wybrano także Miss i Mistera Wiosny. Następnie wyruszyli na spacer, śpiewając i grając na różnych instrumentach. Później na boisku została spalona tradycyjna, ekologiczna marzanna, z nadzieją, że wiosna na pewno zagości na dobre.

21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie wzięli udział w skarpetkowym wyzwaniu, zakładając dwie różne skarpetki, aby wspomóc kampanię edukacyjną oraz pomóc pozbyć się barier i uprzedzeń obecnych w dzisiejszym świecie.

Wiemy, że niektórych spraw w życiu osoby dotkniętej zespołem Downa nie da się zmienić. Są jednak też takie, które całkowicie zależą od naszej dobrej woli.