Jasełka szkolne 2018

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń. Wiąże się z nim wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

jaselka2018

W naszej szkole tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, odbyły się jasełka. W tym roku dzień ten przypadł na 21 grudnia. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie szkolnego koła teatralnego pod nadzorem pani D. Więckowskiej, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe p.t.:  „Jeden zero dla Nieba”.

Po przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.  Wspólne odśpiewanie kolęd, które są pięknym i ważnym dopełnieniem w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia, wprawiło wszystkich we wspaniały nastrój i sprawiło, że poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt. Po przedstawieniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się  na klasowe spotkania wigilijne.