Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada

W piątek 9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Trębaczowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, na który złożyły się wiersze o tematyce patriotycznej w interpretacji uczennic klas starszych oraz szereg piosenek i pieśni okolicznościowych zaśpiewanych przez uczniów z oddziału przedszkolnego, klas I-III i starszych.

Dopełnieniem całości było wspólne odśpiewanie o godzinie 1111 przed budynkiem szkoły wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Do śpiewania włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych w Miechowie i Trębaczowie, które w tym samym czasie także zaśpiewały hymn. To ważne wydarzenie zakończyło uroczystość.