Wycieczka szkolna do Wsi Opolskiej

Od ziarenka do bochenka

Wycieczka do Wsi Opolskiej

Dzieci z klas O-IV  Zespołu Szkół w Trębaczowie 13 czerwca 2018 wybrały się do Muzeum Wsi Opolskiej. Podczas przyjemnego spaceru zwiedzały wiejskie, zabytkowe drewniane chałupy. W każdej z nich znajdowały się oryginalne sprzęty, narzędzia i meble. Uczestnicy wycieczki zobaczyli też zabytkowy drewniany kościół umiejscowiony w centrum wsi, stary młyn i wiatraki. Z ogromną ciekawością poznawali życie mieszkańców w bardzo odległych czasach. W trakcie wycieczki dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka”. Poznały sposób wypiekania chleba. Sami też wyrabiali ciasto, a zrobione przez siebie i upieczone w starym piecu  bułeczki oraz rogaliki mogli zabrać do domu. Pachniały przepięknie!

Po zwiedzeniu skansenu wszyscy stwierdzili, że życie w dawnych czasach było niezwykle ciężkie i trudne. Wymagało ogromnego poświęcenia i wytężonej pracy.

Z uśmiechami na twarzy wróciliśmy więc do „naszej nowoczesności”.