Wycieczka do Zamku w Mosznej

Uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zwiedziły 23 maja jeden z najpiękniejszych zabytków ziemi opolskiej - Zamek w Mosznej. Podczas szkolnej wycieczki dzieci zapoznały się z historią pałacu oraz obejrzały kilka najciekawszych pomieszczeń.

Po tym niezwykłym miejscu oprowadzał uczniów przewodnik - czarodziej.W pałacowych komnatach dzieci zapoznały się z historią zamku oraz usłyszały kilka faktów z życia hrabiego Franciszka Huberta Tiele-Wincklera. W zabytkowej komnacie uczniowie za pomocą Tiary Przydziału zostali zapisani do domów w Polskiej Szkole Magii i Czarodziejstwa i  przywdziali szaty członkowskie.

Kolejną atrakcją okazały się walki na bezpieczne miecze, które wzbudziły u uczestników ogromną radość. Największą zabawą okazała się lekcja czarodziejskich eliksirów, podczas której nieliczni śmiałkowie mogli spróbować tajemniczego Eliksiru Przenikania przyrządzonego wspólnie z Wielkim Mistrzem Magii i nauczyli się czarodziejskich zaklęć.

Pobyt w Zamku w Mosznej sprawił wszystkim wiele radości i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

cz

sa