Wycieczka do Sycowa

Wyjazd szkolny  do Sycowa

W czwartek 26 stycznia 2017 roku zorganizowano w naszej szkole wyjazdy dzieci młodszych i starszych do Sycowa. Celem wycieczek była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sycowie oraz udział w spektaklach teatralnym. Ze względu na dużą liczbę uczniów,  uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W godzinach rannych na  spotkanie w bibliotece: dział dziecięcy, udali się młodsi uczniowie, którzy w ten sposób zdobyli  wiele cennych informacji związanych z funkcjonowaniem placówki, jej zbiorami i sposobami korzystania z książek. Maluchy udały się następnie do Sycowskiego Ośrodka Kultury, by obejrzeć spektakl w pięknej oprawie scenicznej  pt: „Jaś i Małgosia”. W tym czasie starsi uczniowie odwiedzili również bibliotekę zdobywając wiedzę na temat zbiorów znajdujących się w dziale dla dorosłych i dzieci. Po krótkim spacerze zgromadzili się w SOK, by podziwiać grę aktorską artystów  Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu w przedstawieniu pt: „ W krainie mitów” .

Po wszystkich tych atrakcjach uczniowie szczęśliwi i zadowoleni wrócili do szkoły.