Święto Patrona Szkoły

SWIĘTO PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TRĘBACZOWIE

Tradycją Zespołu Szkół w Trębaczowie jest coroczne obchodzenie w dzień poprzedzający rocznicę Odzyskania Niepodległości święta Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki. W tym dniu uczniowie gromadzą się wspólnie na okazjonalnym apelu i uczestniczą w różnych zajęciach nawiązujących do tematyki patriotycznej. W tym roku po odśpiewaniu hymnu państwowego, święto rozpoczęły występy grupy uczniów z koła teatralnego prowadzonego przez panią D. Więckowską. Uczniowie przypomnieli pieśni żołnierskie oraz przedstawili montaż słowno muzyczny. Następnie inni uczniowie zaprezentowali własny repertuar nawiązujący do tego ważnego święta. Młodsi uczniowie wnieśli swój wkład w postaci pięknej prezentacji Hymnu Szkoły.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna postaci Tadeusza Kościuszki, która przypomniała nam życiorys i zasługi naszego patrona.

Po tej części programu starsi uczniowie udali się do Perzowa, aby wspólnie z uczniami innych szkół złożyć kwiaty przed obeliskiem ku czci poległych żołnierzy. W tym czasie młodsi uczniowie obejrzeli film prezentujący symbole narodowe i uczyli się piosenki "Jestem Polakiem". Po powrocie starszych kolegów wykonaliśmy wspólnie plakaty pod wspólnym hasłem "Polska kojarzy mi się z ..."

Po zaprezentowaniu i omówieniu plakatów na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę, której nauczyli sie podczas obchodów święta.