VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Trębaczowie

W poniedziałek 3 października 2016 roku, dzięki uzyskanej licencji Organizatora Lokalnego numer 2123/2016, po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Jest to akcja edukacyjna, którą w tym roku przeprowadziło 2977 szkołach w Polsce i czternastu innych krajach na całym świecie.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Dwa tygodnie trwały w naszej szkole przygotowania do ŚDTM. Uczniowie klasy V malowali plakaty informujące o akcji oraz ozdobili szkołę tematycznymi dekoracjami. Dziewczynki
i chłopcy z klas IV - VI przypominali sobie tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki oraz czytając gazetki.

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Trębaczowie upłynął
w atmosferze świętowania i dobrej zabawy. Nie zabrakło gier ruchowych  „Piłkarz matematyk” i „Królowa skakanki”, które łączyły w sobie sprawne udzielanie odpowiedzi na działania oraz umiejętności sportowe.

Komisja egzaminacyjna wyłoniona spośród uczniów klasy V podczas przerw międzylekcyjnych przeprowadzała ustne egzaminy o różnych stopniach trudności
ze znajomości tabliczki mnożenia, a każdy, kto wykazał się jej znajomością, otrzymał imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i drobną niespodziankę. Do egzaminu przystąpili wszyscy uczniowie klas starszych, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Ponadto klasa V wraz z panią Barbarą Grzegorek  przepytywała przechodniów, którzy również zdobywali tytuł Eksperta.

Tego dnia komisja przeprowadziła 85 egzaminów przyznając 53 certyfikaty. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji! Serdecznie gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia i do sprawdzenia swoich umiejętności zapraszamy znowu za rok.