WYCIECZKA DO WARSZAWY

28 września 2016 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie, gdzie czekała już na nas pani Bożena Henczyca. Pani poseł oprowadziła nas i pokazała jego wnętrze. Potem wspólnie usiedliśmy przy herbacie i słodkim poczęstunku.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy sie na zasłużony odpoczynek do hotelu, a po kolacji ruszyliśmy na spacer po Warszawie nocą. Mogliśmy podziwiać pięknie podświetlone zabytki, które wieczorem wyglądają zupełnie inaczej niż w ciągu dnia, między innymi Barbakan, Kolumnę Zygmunta III Wazy czy Pałac Prezydencki. Poszliśmy również na Plac Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie akurat odbywała się zmiana warty. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Na koniec udaliśmy się na lody, gofry i inne łakocie.

Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany.  Ponieważ dzień ten był słoneczny i ciepły, wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pomnika naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku. Do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki.

Następnym punktem programu naszej wycieczki był Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym.

Potem pojechaliśmy zwiedzić niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt - Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Prosto stamtąd udaliśmy się metrem do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z 30-tego piętra tego budynku mogliśmy podziwiać piękną panoramę stolicy.

Po smacznym obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.