Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 5 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.

Uczniowie przygotowali pod okiem opiekunów, Pani Marceliny Smyczyńskiej oraz Pani Małgorzaty Stasiak prezentacje multimedialne o wybranych krajach europejskich. Klasa IV przedstawiła Anglię, klasa V Niemcy i klasa VI Francję. Każda prezentacja zawierała najważniejsze informacje o kulturze, historii, tradycjach oraz ciekawostkach danego kraju.

Następnym zadaniem uczniów było wypisanie korzyści płynących z uczenia się języków obcych.  Uczniowie pracowali w grupach, a swoje pomysły przedstawiali na forum.

Na zakończenie klasy IV – VI wzięli udział w krótkim quizie o krajach europejskich.